Inwestorzy na początku 2021 roku zlecili nam kompleksową budowę domu jednorodzinnego pod klucz. Prace rozpoczęliśmy od wykonania ław fundamentowych w gruncie, który umożliwił uniknięcie ich szalowania. Następnie przystąpiliśmy do prac murarskich – wykonane zostały ściany fundamentowe z bloczka betonowego oraz ściany nośne w systemie YTONG. Wyzywaniem dla nas była realizacja stropu monolitycznego, który w przyszłości miał pozostać nieotynkowany i nadać loftowego charakteru wnętrzu. W celu jego realizacji użyliśmy płyt OSB wodoodpornych. Użyliśmy także preparatu ułatwiającego ich odspojenie po rozszalowaniu. Efekt spełnił oczekiwania Inwestorów w 100% i dziś cieszą się nim już na co dzień 🙂
Po zakończeniu prac murarskich i żelbetowych budynek został pokryty dachem z pełnym deskowaniem i papą, a my przystąpiliśmy do montażu okien aluminiowych i rolet w systemie ciepłego montażu. Stolarka umieszczona została na konsolach poza murem, uszczelniona taśmami, a przestrzeń wokół okien wypełniona pianą zapewniającą szczelną termoizolację.

klient:
Prywatny inwestor
Zakres robót:
Budowa domu
data:
oddanie do użytku - Maj 2023

Zamknięcie budynku umożliwiło rozpoczęcie prac instalacyjnych – elektrykę oraz instalacje wodno-kanalizacyjne rozmieszczono według projektu wnętrza wykonanego przez Inwestorkę. Pod koniec prac nad instalacją centralnego ogrzewania zapadła decyzja o zmianie źródła ciepła na pompę ciepła w związku z czym należało wykonać konieczne przeróbki w kotłowni jeszcze przed wylaniem wylewki. Inwestorzy pozostali przy ogrzewaniu pokoi za pomocą grzejników z uwagi na planowany w przyszłości parkiet drewniany. Etap ten zakończony został wykonaniem tynków gipsowych na ścianach oraz ułożeniem ogrzewania podłogowego w części domu i wykonaniem wylewki.

Następnie zrealizowaliśmy instalację wentylacji mechanicznej oraz klimatyzacji kanałowej na poddaszu nieużytkowym. Budynek oraz strop zostały docieplone i zamontowaliśmy urządzenia takie jak pompa ciepła i rekuperator. Dokonano montażu drzwi wejściowych wykonanych na zamówienie z aluminium według projektu Inwestorki. Zamontowaliśmy także bramę garażową oraz drzwi techniczne.

Na etapie wykończenia wnętrza ściany pokryliśmy jedną warstwą gładzi gipsowej w celu wyrównania powierzchni, a jednocześnie pozostawienia jej w możliwie surowym stanie. Przygotowaliśmy miejsce pod kabinę prysznicową bez brodzika, zamontowaliśmy odpływ liniowy, a na podłodze oraz ścianach zostały położone płytki wielkoformatowe o wymiarach 120×120 oraz 120×270 cm. W pokojach ułożono na dziko parkiet przemysłowy z drewna merbau. Po zakończeniu prac ściany zostały pomalowane dwukrotnie bezwonną farbą Benjamin Moore z atestem dla astmatyków.

Na koniec wykonaliśmy meble kuchenne na wymiar według projektu Inwestorki, dostarczyliśmy meble ruchome oraz elementy wyposażenia wnętrz i zamontowaliśmy ceramikę, armaturę oraz sprzęty AGD.
Inwestorzy zamieszkali na tym etapie realizacji w grudniu 2022 roku, co nie oznacza końca prac 😉

Do realizacji przy tej inwestycji pozostały nam jeszcze:

  • montaż oświetlenia górnego,
  • wykonanie mebli na wymiar,
  • budowa tarasu,
  • instalacja odprowadzenia wody deszczowej,
  • projekt i realizacja podjazdu betonowego oraz ogrodzenia,
  • wykończenie elewacji wraz z oświetleniem,
  • podbitka na okapie dachu,
  • projekt i aranżacja ogrodu w części niezalesionej,
  • wykonanie częściowo podłogi na poddaszu w celu montażu jednostki limatyzacji.

[134 m2]

powierzchnia

[24 msc-e]

czas realizacji

[800 tyś zł]

wartość inwestycji